dle бесплатно

Нардепи введуть покарання за знущання над тваринами
Після тривалих канікул уся країна, врешті, повернеться до роботи.
Запрацюють, вочевидь, і народні обранці. Згідно з нашою інформацією, на найближчому пленарному засіданні депутати Верховної Ради України візьмуться за розгляд законопроекту, внесеного дев’ятьма нардепами, Про внесення змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (щодо захисту тварин від насильства).

Проект закону буде поправкою до вже існуючого, прийнятого ще у 2006 році. За сім років його чинності став очевидним головний недолік, який не дає змоги Закону виконувати закладені в нього функції. Це стосується чіткого визначення терміну «жорстоке поводження з тваринами», що не дає змоги співвіднести положення закону із Кодексом України про адміністративні правопорушення. Наразі поняття «жорстоке поводження з тваринами» в цьому Законі дуже розмите («знущання над тваринами, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів»; в Законі ніде так і не сказано, які ж це «жорстокі методи»). У свою чергу, це не дозволяє природоохоронним і правоохоронним органам притягувати винних у жорстокому поводженні з тваринами до відповідальності. Як правило, внаслідок розмитого формулювання «жорстоке поводження з тваринами» суди просто відмовляють у розгляді справ про адміністративне правопорушення.

Як наслідок норма ст. 89 (жорстоке поводження з тваринами) Кодексу України про адміністративні правопорушення практично не працює. За рік в Україні за цією статтею притягується до відповідальності 15-20 порушників, у той час коли за іншими «екологічними статтями» 20–50 тисяч порушників. Згадаймо тільки випадки жахливої розправи над тваринами, які злочинці знімали на відео і поширювали їх через мережу.

Тому автори законопроекту пропонують ввести більш розширене поняття «жорстокого поводження з тваринами», як це зроблено, наприклад, у сусідній Польщі, а також додати деякі інші терміни. Зокрема у новій редакції Закону тлумачення цього поняття звучатиме так: «жорстоке поводження з тваринами — побої, знущання, залякування тварин; використання отрути проти тварин; застосування жорстоких способів у вихованні та годуванні тварин; залишення тварин без достатнього за фізіологічними показниками харчування та доступу до води; інші дії, що спричиняють тваринам невиправдану біль, каліцтво, травми, страждання і є несумісними з вимогами моральності та гуманності».

Прийняття змін до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» спричинене потребою припинити безконтрольне використання тварин та посилення заходів, спрямованих на наведення належного порядку в цій сфері.

Крім того, у новій редакції викладається стаття 9 базового Закону, що дозволить регламентувати поводження з домашніми тваринами, доповнюються статті 20, 23, 24, а також додається нова стаття 9-1 «Реєстрація та ідентифікація домашніх тварин». Введення цих статей дасть можливість посилити контроль у сфері поводження з домашніми та безпритульними тваринами, а також значно зменшити чисельність безпритульних тварин.

Зокрема закон має на меті регламентувати правила утримування домашніх тварин. До забезпечення необхідних умов, що відповідають її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям, дотримання санітарно-гігієнічних норм експлуатації житлового приміщення, де утримується домашня тварина, додаються обов’язкова реєстрація, контроль за приплодом, проведення у разі необхідності стерилізації домашньої тварини як гуманного способу регулювання чисельності тварин. Крім того, у законопроекті також виокремлено пункт, коли у господаря тварини відсутня можливість подальшого утримання тварини: у такому випадку він зобов'язаний передати тварину у власність іншої особи або здати до притулку (міні-притулку) для тварин.

Автори законопроекту вважають головним його завданням вдосконалити захист тварин від жорстокого поводження; сформувати гуманне ставлення до тварин, що мешкають поруч з людиною; привернути увагу громадян до існуючих проблем у сфері захисту тварин від жорстокого поводження; зміцнити авторитет України на міжнародній арені.

Додаткових витрат нова редакція вже існуючого закону не несе, але вона дозволить певною мірою оздоровити суспільство, яке проявляє жорстокість до тварин незалежно від місця проживання та географічного місцезнаходження загалом. У культурних людей, або таких, які, принаймні, такими себе вважають, і звички повинні бути культурними.

Нове Закарпаття


Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
Введите код: